Vandaag was een bijzondere dag: de laatste dag op het project én natuurlijk de verjaardag van Johan H. We werden om 6.45 uur weer gewekt door onze grote ‘wekker’ Mike. Daarna hebben we Johan van harte toegezongen voor zijn verjaardag. Na het ontbijt vertrokken we naar het project. De kofferbak van onze auto volgeladen met kleding, die we cadeau wilden geven en niet mee terug naar Nederland hoefden. We werden weer welkom geheten door alle kinderen en begonnen de dag met veel muziek. Ook hier werd Johan nog een keer toegezongen, natuurlijk in het Frans. Jacqueline vertelde een prachtig verhaal aan de kinderen en hierna mochten we weer vol enthousiasme aan de slag met de verschillende workshops.
Voor de laatste keer werden er armbandjes gemaakt, werd er geknutseld en veel gesport. Naast alle workshops werd er nog ontzettend hard geklust om zoveel mogelijk af te ronden. De laatste muren, deuren en kozijnen werden geschilderd, plafonddelen en horren vastgezet, oude bedden hersteld, kranen/douches/toiletten aangesloten (en er zijn zelfs nog avondploegen doorgegaan met schoonmaken en de montage van de laatste levering bedden). Het was een drukte van belang!
Na deze drukke ochtend kregen we een heerlijke lunch van witte rijst en een stukje kip in saus. Gelukkig viel dit bij de meeste mensen goed in de smaak. Na het eten stond het hoogtepunt van de dag op het programma: de wedstrijd Ivoorkust tegen Nederland. Het werd een hele officiële wedstrijd. Met de Nederlandse en Ivoriaanse vlaggen en natuurlijk de volksliederen die weer uit volle borst werden gezongen. De wedstrijd was spannend, de meiden met Loïs op doel, hebben fantastisch gewonnen met 2-1. Camilla en Esmée hebben prachtig gescoord. Het jeugdteam heeft na een nek aan nek race helaas verloren, maar wel met een mooi doelpunt gemaakt door Dawid. Hierna werden de volwassenen, ondanks een inzet van 200 %, helaas volledig ingemaakt.
Na de wedstrijd was het tijd voor het officiële afscheid. Na eindeloze bedankjes kregen de studenten een t-shirt van de school om in Nederland te dragen. De volwassenen kregen een sjaal. Er werden nog meer cadeaus uitgewisseld en Nanda werd aangekleed als koningin (met kleden, oorbellen en wat verf op haar gezicht) en aangekondigd als de belangrijkste vrouw van de buurt. Hierna mochten we de kinderen uitzegenen en kregen ze een potlood en een kledingstuk. Vervolgens was het echt tijd voor afscheid nemen, met heel veel knuffels en foto’s.
Terug in het hotel moesten we even verwerken dat het project voorbij was en dat we onze Ivoriaanse vrienden morgen niet weer zien. Gelukkig stond er wel een lekkere maaltijd voor ons klaar: stokbrood, met ei!
Laatste dingen inpakken en dan begint morgen de terugreis naar Abidjan. We kijken uit naar wat we daar nog weer gaan beleven!
Groetjes Loïs en Anna
Wist je dat…
- We vandaag (30e) de laatste twee verjaardagen vieren, van Corina en Geert? (we hebben dan vijf verjaardagen gevierd, een nieuw record tijdens de samenwerkvakanties!)
- de jarigen vanochtend allebei een kip hebben gekregen?
- Toen we na alle afscheid, tranen en knuffels eindelijk zover waren om naar het hotel te gaan en iedereen al in de bus zat, het nog minimaal 45 minuten duurde voordat alles echt was afgerond en we vertrokken?
- Loïs dit een goede les in ‘geduld’ vond?
- Doreen, Hieke, Jildou en Nanda nadat iedereen aan het eind van de dag naar huis was, nog badkamers hebben schoongemaakt?
- Ze hiervoor beloond zijn met een heerlijke Afrikaanse McFlurry (‘bissap’, ijsje van gekookte gedroogde hibiscusbladeren met suiker en water — echt heerlijk)
- Jan Hindrik in de laatste wedstrijd ook gescoord heeft?
- dit helaas wel een punt voor de tegenstander opleverde?
- Esmée na de wedstrijd een ice pack nodig had?
- Loïs, Hedzer voor morgen alvast een hele leuke verjaardag wil toewensen?
- alle jongeren hier ontzettend goed hun best doen, en dat alle ouders heel trots op hen mogen zijn!
- last but not least… we met elkaar wel meer dan 2000 kippeneieren opgegeten hebben?















Geef een reactie