Nadat we een aantal dagen hebben kunnen wennen aan Ghana en kennis hebben mogen maken met het mooie land en de prachtige mensen, was het vandaag tijd om ook écht aan het project te beginnen. Het eerste werk smaakte naar meer!
Gisteravond hebben we een studie gehad over onze identiteit. Daarbij gaven we onder andere aan welke kwaliteiten we bij onszelf herkenden, maar ook waar we graag in zouden willen groeien. Vandaag was er volop kans om daarin te groeien!
De voorbereidingen waren al maanden geleden begonnen en de schema’s lagen klaar. Vandaag mochten we leren om geduld te hebben, samen te werken, en flexibel en daadkrachtig te zijn…
We waren rond 9.00u op het project en rond 9.30u konden we beginnen. We werden eerst getrakteerd op een prachtig stuk muziek en dans, uitgevoerd door de kinderen van de school. Wat was het mooi! Aan het einde hadden we geluk en werden we uit de rijen gehaald om zelf ook nog even mee te dansen — een feestje!
Daarna begon het kinderprogramma en konden ook de bouwers starten, onder leiding van Bob (die eigenlijk Richard heet, maar hé, bij Bob denken wij natuurlijk allemaal aan “de bouwer”; niet te moeilijk maken voor die Nederlanders).
We hebben gebeden met de kinderen, ons voorgesteld en zijn gestart met de tekst van de dag. Daarna hebben de kinderen kennisgemaakt met Naa en Kwamé, de twee gezellige poppen die mee zijn. Na een verhaal, zang en dans, gingen de kinderen creatief aan het werk en maakten ze een werkje waarbij de schepping centraal stond.
Na het warme eten (rijst met pindasaus en kipfilet) konden de kinderen nog even door om hun knutselwerk af te maken. Daarna was het tijd voor sport en spel. Verschillende in Nederland bekende spellen zoals Pim-Pam-Pet, Pictionary, zakdoekje leggen en bingo kwamen voorbij. Wat een plezier zo samen!
Uiteindelijk sloten we het kinderprogramma af in de kerkzaal. Hierbij hebben we nog eens nagedacht over het verhaal, is de bijbeltekst herhaald en hebben we lekker gezongen en gedanst. Dit keer op het welbekende ‘Praise’. Wederom een feestje!
Naast het kinderprogramma is er ook veel op de bouw gebeurd. De eerste muren zijn al zichtbaar en we zijn al bijna toe aan de “holle stenen” (grote, lichtere betonnen blokken met holtes). Dat betekent dus dat de muren al op een hoogte zijn dat de holle stenen — die ondanks hun naam toch behoorlijk zwaar zijn — te zwaar worden om te tillen. Op verschillende momenten is er vandaag getracht een efficiënte manier van werken te vinden. Dat was wel te merken: vooral de groep die in de ochtend bouwde had de wind er flink onder. In de middag mochten er een aantal stagiaires meedoen. Dit gaf weer de kans om geduld te oefenen. Hoe fijn, een win-win-situatie.
Tussendoor hebben we ook nog de tijd gehad om de muur van het lokaal dat tijdens een eerdere reis is gebouwd, te versieren met handafdrukken van de kinderen, leraren en natuurlijk van onze groep. Een mooie herinnering en vrolijk gezicht.
‘s Avonds hebben we nog een mooie studie gehad over “beschikbaarheid”, naar aanleiding van het verhaal over Maria die te horen kreeg dat zij de moeder van Jezus zou worden. Het is mooi om deze studies te doen, waarmee we ons goed kunnen voorbereiden op de Bijbelse held waarover we morgen mogen delen met de kinderen.
Al met al kijken we terug op een geslaagde dag. Iedereen werkt enthousiast samen en we hebben veel mooie gesprekken. Zo maken we er samen wat moois van!
Een lieve groet namens de hele groep,
Johannes en Mienie












Reacties
Dag harde werkers!
Leuk om te zien dat jullie op verschillende plekken hard aan het werk zijn!
Niet alleen bouwen jullie muren maar zeker ook relaties met de kinderen en zo aan de de gezichten te zien gaat dat jullie heel goed af.
We vinden het super om te zien en zijn ook best wel trots dat ook onze kleinkinderen meedoen aan dit project.
We zijn wel nieuwsgierig wat dit met jullie zelf doet en hoe je deze reis ervaart maar dat gaan we vast nog wel een keer horen.
Hartelijk groeten van Dolf en Ammy in Frankrijk
Mooi om jullie acties te zien op de bouw en ook de koppies van de Ghanese kinderen. Veel zegen gewenst!
Fijn dat jullie zo genieten en samen werken aan het project.en een mooi gezicht om de kindjes ook zien te genieten.nog veel succes.
Super mooi om jullie verhalen te lezen en de mooie foto’s te bekijken. Veel zegen verder en geniet van alle mooie mensen! Lieve groet, Menco, Hieke, Corina, Ragna en Dawid.
Prachtige verhalen en belevenissen, wat een indruk laten jullie straks achter!
Wat geweldig om de kinderen in actie te zien jullie doen het super goed.
Wij genieten van de mooie verhalen .
Zegenrijke momenten voor jullie en voor de kinderen
Minne en Rennie
Wat geweldig om jullie verhalen te lezen en de foto’s te zien.
Het werk dat jullie doen op de bouw, met de kinderen, geweldig.
We bidden jullie Gods zegen toe, zodat jullie die zegen elke keer weer doorgeven, zoals jullie nu al doen.
Praise the Lord.
Wat een leuk verslag Johannes en Mienie!
En wat ontzettend fijn dat het project zo goed gestart is. Kennen de kinderen ‘lees je bijbel bid elke dag’ nog?
Liefs, Thomas, Marije, Siem, Hidde en Jorrit
Ontzettend leuk om jullie verslag te lezen, Johannes en Mienie! Mooi om de foto’s ook te bekijken. Heel herkenbaar allemaal😀
Veel zegen gewenst met elkaar daar!
Liefs Ilse
Mooi geschreven